Rady na cestu do Turecka

Turecko je stále oblíbenější destinací mnoha Evropanů, značnou část z nich tvoří také Češi. Pojďme se tedy zaměřit na několik detailů, které byste neměli při cestě do Turecka přehlédnout.

Mezi základní aspekty, na které se zeptá rozhodně každý je taková základní věc jako co s sebou? Rozhodně nezapomeňte na opalovací krém, dále potom něco na úpravu vody. Samozřejmostí jsou také pravidelně užívané léky, i léky, které mohou posloužit při nejrůznějších bolestech nebo žaludečních problémech. Dále potom pochopitelně plavky, ty by měly dodržovat určitá pravidla islámu, tedy žádné tanga apod. Nezapomeňte přibalit mapu nebo průvodce. Pochopitelně také cestovní pas je samozřejmostí.

Ještě před cestou také sjednejte cestovní pojištění. Pokud si nevíte rady, které zvolit, rozhodně neváhejte a navštivte některou z pojišťoven. Nemáte-li již dostatek času, můžete sjednat cestovní pojištění online.

Pokud se rozhodnete v rámci Turecka cestovat, počítejte s tím, že mezi většiny letovisek jezdí malé autobusy. Ty se snaží dodržovat určitý jízdní řád, který však není tak striktní, jak ho známe u nás. Existuje několik zastávek, ale pokud budete chtít vystoupit někde jinde, jednoduše řeknete stop a řidič vám obvykle zastaví. V hlavním městě Istanbulu potom funguje bez problémů i hromadná doprava. Jinde jezdí spíše poloprázdné autobusy, které využívají především turisté.

V Turecku platí časový posun, ten je o jednu hodinu dopředu, tímto je tedy potřeba taktéž počítat. Hodinový posun vás nijak nerozhodí, jediné co vás může udivit, je tamější brzký západ slunce.