Turecká kultura

Turecká kultura je ovlivněna přistěhovalci, dalo by se tedy říci, že se jedná o jakýsi komplex několika kulturních znaků. Do jisté míry je však ovlivněna místním náboženstvím, kterým je Islám.

Islám je monoteistické náboženství. Vyznává boha Alláha. Islám má jako takový přísná pravidla. Například zcela jistě každý z nás ví, že ženy chodí zahaleny apod. V Turecku se však toto náboženství začíná vnímat volnějším způsobem a tak hlavně u mladší generace na nějaké zahalování na veřejnosti nebo v domácnosti můžete zapomenout. Pokud však navštívíte mešitu, zde již je třeba jakási pravidla dodržovat, především ženy by měly mít zahaleny svoje vlasy a vstup je zde možný bez obutí, boty je tak třeba nechat venku. Je nutno mít také dlouhé kalhoty. Obecně také platí, že míra věřících lidí a striktní pravidla rostou při postupu směrem na východ země.

Turkové mají velmi rádi hudbu, slyšíte ji téměř ze všech míst. Je však trochu jiná než ta naše, má mnoho orientálních prvků a může být tedy příjemným odreagováním. Rovněž i tanec zde má bohatou tradici. Při poslechu pravé turecké hudby se dostanete do zvláštního rozpoložení.

Rozhodně se tedy nedá říci, že by to v Turecku nežilo, spíše naopak, možná právě tato skutečnost je jedním z důvodů, proč se jedná o tak oblíbenou destinaci. Protože vás však i zde může potkat mnoho nebezpečí, rozhodně nezapomínejte na vhodné cestovní pojištění, není to rozhodně zbytečná věc, o tom by vám mohl vyprávět nejeden turista. Naše pojišťovny poskytují dostatek programů, ze kterých není problém si vybrat takové pojištění, které pro vás bude tím nejefektivnějším a poskytne vám maximální ochranu na vytoužené dovolené. Můžete se tak bez obav bavit a veselit, bez jakýchkoliv zbytečných starostí. Jedině tak si odpočinete a rekreaci si užijete.