Zajímavá místa v Turecku, která se vyplatí navštívit

Vzhledem k tomu, že je Turecko rozlohou obrovskou zemí, jistě nemůže nikoho překvapit, že se zde nachází celá řada zajímavých míst. Dá se říci, že se jedná o subjektivní místa, tedy o takové lokality, které mohou někoho zaujmout, ale někomu nemusí připadat vůbec důležité. Je tedy potřeba si vždy o daném místě něco zjistit a teprve poté se zde vydat.

Jedná se většinou o místa, která nejsou příliš vzdálená od oblíbených turistických letovisek, což může představovat obrovskou výhodu pro většinu turistů. Stávají se tak totiž mnohem přístupnější a jsou tak téměř k dispozici pro všechny turisty. Zmíníme se nyní o některých místech konkrétně, protože je jich však značné množství, vybereme pouze zlomek.

Prvním námětem je antické město Efes, jedná se o zachovalé město, které má rozhodně co nabídnout. Je zde řada památek, mezi ty nejvýznamnější patří místní Celsova knihovna. Naleznete zde také jeden ze sedmi divů světa, ten je spojen s Artemidiným chrámem. Na prohlídku města si je třeba vyhradit dostatek času. Nabízí se vám hned dvě možnosti prohlídky, buď si můžete zakoupit papírového průvodce, nebo lze využít místních průvodců, avšak nutno říci, že za poměrně vysokou cenu.

Dalším tipem je potom Národní park Olimpos, který skrývá několik zajímavostí. Primárně se jedná o ruiny starověkého města Olympos. Celým dřívějším městem protéká říčka, která se záhy vlévá do moře. V těchto místech to rozhodně působí jako by se zde zastavil čas, takže rozhodně doporučujeme.

Další zříceninou antického města je Aspendos. Zde je možno spatřit tehdejší architekturu, i když pravda již v polorozpadlých budovách. Aspendos se ve své době chlubilo líbivou architekturou, takže se rozhodně podívejte na nynější zbytky této vyspělé kultury.

Posledním tipem k návštěvě je v pořadí další bývalé antické město Side. Také zde naleznete mnoho památek a architektonických skvostů. Určitě se nedá přehlédnout místní amfiteátr, který je opravdu nevídaných rozměrů, mohl totiž pojmout až 15 000 lidí. V minulosti se jednalo o město, které během své historie změnilo mnohokrát svého majitele.

Všechna bývalá antická města jsou pěkná, nicméně je třeba říci, že jsou si dosti podobná, rozhodně tedy bude stačit vybrat jedno z nich a zde si prohlídku co nejvíce užít.

Při prohlídkách památek je pochopitelně velice nutné sjednané cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, co se vám kde může přihodit. Pojištění je tedy nutností a pokud možno, můžete si jej rozšířit i o vhodná připojištění, které se odvíjí od aktuálních nabídek pojišťoven.